Často kladené dotazy

Kde probíhá výuka?

Individuální i skupinová výuka probíhá v moderně vybavené učebně v Denisově ulici 585 v Jičíně (druhé patro, č. dveří 210).

Firemní výuka probíhá u zákazníka ve firmě.

Jak je to s placením?

Individuální výuku domlouváme se studenty vždy na jeden měsíc dopředu a na toto období se na základě faktury platí výuka předem převodem na bankovní účet.

U skupinových kurzů se kurzovné platí před začátkem kurzu převodem na bankovní účet.

Firemní zákazníci obdrží fakturu vždy na konci měsíce podle počtu odučených hodin.


Co když nemůžu na hodinu přijít?

Jste-li individuální student a svoji neúčast omluvíte alespoň 24 hodin předem, nabídnu vám podle svých možností náhradní termín. To samé platí i u dvojic - pokud se spolu dohodnete a hodinu omluvíte včas, udělám vše pro to, abych pro vás ve svém rozvrhu našla nějaký náhradní prostor. Když se nám to nepodaří, přesuneme takto omluvenou hodinu do dalšího měsíce. Pokud svoji neúčast ale omluvíte pozdě, tedy méně než 24 hodin předem, bohužel o svoji hodinu přijdete.

Pokud se účastníte skupinové výuky, je taková domluva mnohem složitější a je proto potřeba počítat s tím, že nemůžete-li se naplánované výuky zúčastnit, pravděpodobně se nepodaří najít náhradní termín vyhovující všem a vaše hodina tak bohužel zřejmě propadne.


Co když výuku zruší sama lektorka?

Pokud výuku zruším z jakéhokoliv důvodu já sama, dohodneme si náhradní lekci, případně Vám takovou hodinu převedu do dalšího měsíce.


Budu dostávat domácí úkoly?

Ano. Vím, že nemáte času na rozdávání, ale věřím, že to samé platí i pro vaše peníze. Domácí úkoly mají za úkol přitáhnout vás k angličtině i v týdnu mezi hodinami tak, abyste si zopakovali to, o čem jsme si na hodině povídali, a přesunuli to z krátkodobé paměti do té dlouhodobé. Na příští hodině tak nebudeme muset plýtvat časem na něco, co jsme už několikrát probírali a budeme se moci posunout zase o kousek dál. Výuka tak bude mnohem efektivnější a vy budete usínat s pocitem, že jste své těžce vydělané peníze nevyhodili oknem.


Chci získat mezinárodně uznávaný certifikát - se kterými mi můžete pomoct?

Nejčastější zkoušky, na které připravuji, jsou zkoušky z všeobecné angličtiny "Cambridge English" - First (FCE) a Advanced (CAE). Kromě toho vám mohu pomoci i s přípravou na zkoušky z obchodní angličtiny Business Preliminary (BEC Preliminary), Business Vantage (BEC Vantage) a Business Higher (BEC Higher). A pokud se chystáte studovat či pracovat v zahraničí a potřebujete připravit na zkoušku IELTS, i to zvládneme.


Můžu se anglicky naučit i když je mi třeba 50+?

Cizí jazyk se, stejně jako cokoliv jiného, můžete naučit v jakémkoliv věku, pokud k tomu máte tu správnou motivaci. Správnou motivaci poznáte tak, že vychází z vás samotných - angličtina se vám líbí, baví vás, nikdo vás k učení nemusí strkat, i přes pracovní vytížení si najdete chvilku na přečtení článku z minulé hodiny a film v originále si pustíte i bez většího nátlaku okolí. Pokud ale máte angličtinu tak trochu za trest a vaší motivací je nespokojený šéf, stres z nesrozumitelných telekonferencí s kolegy za oceánem nebo vyhlídka služební cesty na mezinárodní veletrh, půjde to patrně trochu ztuha. My lidé jsme totiž od přírody dost lenošní a věci, které nás nebaví, máme tendenci odsouvat na druhou kolej. A učit se anglicky je v principu stejné jako učit se vařit nebo jezdit na kole - bez nadšení a trochy toho tréninku to prostě samo nepůjde.


Chybí tu odpověď na vaši otázku? Napište mi na karolina@rybkova.cz a já váš dotaz ráda zodpovím.