Jak učím

Koho učím?

Motivované dospěláky.

Většinu mé klientely tvoří ženy, ale ani mužům dveře nezavírám. Podmínkou je, aby klient či klientka věděli, proč se angličtinu chtějí učit a byli ochotní pro svůj pokrok něco udělat.


Jsem lektorka.

  • Ukážu vám jak angličtina funguje, jak úžasně jednoduchá umí být a vysvětlím všechno, čemu nebudete nerozumět.
  • Pomůžu vám odbourat strach z chyb a na našich společných hodinách se rozmluvíte tak, abyste pak dokázali sebevědomě komunikovat s jakýmkoliv cizincem, na kterého natrefíte.
  • Najdeme spolu způsob učení, který vám bude nejvíc vyhovovat, aby vás učení bavilo a bylo současně i efektivní.
  • Poradím vám jak se angličtinou obklopit a udělat si z učení radost.

Nejsem kouzelnice.

  • Neumím pro učení nadchnout někoho, kdo je z angličtiny programově otrávený.

  • Neznám žádnou zázračnou metodu, díky které byste se plynně anglicky naučili za rok a bez práce.

  • Nejsem schopná vás někam posunout, pokud se angličtině nebudete ochotní věnovat i mimo naše společné lekce.


Co čekat na začátku?

Než se spolu pustíme do výuky, budu si s vámi chtít popovídat (nebo vyměnit pár e-mailů). Kromě úvodního testíku (případně krátkého rozhovoru), který mi pomůže udělat si představu o tom, jak na tom s angličtinou v tuto chvíli jste, se vás taky budu ptát jaké zkušenosti s výukou máte, kam se potřebujete posunout a kolik času, prostoru a energie angličtině můžete věnovat.


Jak vypadá výuka?

Ať učím jednotlivce nebo skupiny, lekce vždy připravuji na míru. Studijní plány tvořím s ohledem na to, s jakým problémem nebo cílem za mnou mí klienti přichází, jaká témata je zajímají a jakou slovní zásobu potřebují.

Při výuce čerpám z různých zdrojů. Zajímavé články, užitečné poslechy, písničky, tematická videa, aktivity k rozšíření a procvičení slovní zásoby nebo potřebné gramatiky; to vše poskládané tak, aby naše společné hodiny byly zajímavé, přínosné a nebyla na nich nuda.

Důležití jste vy. Vaše důvody, proč se do učení chcete pustit, vaše sny a cíle, kam se s angličtinou chcete posunout a vaše časové možnosti.


O tom koho učím a koho ne, jak učím, a čemu všemu se na hodinách věnujeme, jsem psala i v článku na blogu.Zapomněla jsem na něco? Napište mi, ráda vám odpovím!