Čas na jazykovou konzultaci?

09.08.2020

Jste odhodlaní. Motivovaní. Přečetli jste mi můj článek Proč "chodit na angličtinu" nestačí a angličtinu jste posunuli mezi TOP 10 vašich priorit. Učíte se. V pauze mezi meetingy vyplňujete on-line testíky, které vám doporučila kolegyně a na záchodě posloucháte TED konference, protože učitelka v jazykovce říkala, že je to fakt dobrý. Svého pětiletého syna nutíte koukat na Mašinku Tomáše v originále a pustit si české televizní noviny byste považovali za smrtelný hřích. Ale pořád vám to do té hlavy neleze... Nejste v tom sami, věřte mi.

V dnešní době je znalost angličtiny a schopnost dorozumět se alespoň v základních životních a pracovních situacích v podstatě nezbytnost. Ať už potřebujete komunikovat se zahraničním kolegou v práci nebo se chcete neztratit na dovolené, angličtina se jako globální komunikační prostředek vždycky hodí.

A tak se pustíte do učení. Nebo alespoň oprašování. Aspoň trochu, říkáte si. Jenže za chvilku zjistíte, že to tak úplně nefunguje. Že z vašeho předsevzetí věnovat angličtině půl hodiny vašeho času denně najednou není ani 10 minut 3x týdně, protože vám do toho vždycky něco vletí. A když už si ten čas vyšpatníte, stejně vám to do té hlavy neleze tak, jak byste chtěli. Začnete se tiše bát, že už jste staří. A že už to lepší nikdy nebude.

V téhle fázi hodně lidí podlehne svodům různých "zaručených metod" nebo zázračných kurzů, které slibují vylepšit naši angličtinu během pouhých 10 lekcí o celou úroveň. Cena těchhle zázraků není obvykle úplně zanedbatelná, ale ten pocit "co když to tentokrát opravdu zabere" je k nezaplacení. Jenže jen na chvilku. Než ti lidé zklamaně zjistí, že ani tentokrát se žádný zázrak nekonal.

Chcete slyšet tajemství? Zázračné metody neexistují. Existuje ale hodně způsobů, které opravdu fungují. A když přijdete na to, který je ten pravý právě pro vás, ušetříte si spoustu trápení i zbytečně vynaložených peněz.

Každý jsme totiž jiný, jinak se učíme a něco jiného při učení potřebujeme. To, co zabralo na vaši kolegyni na vás nemusí zabírat vůbec. Je potřeba zjistit, co funguje právě na vás.

Takže jestli se chcete angličtině věnovat v klidu sami doma, ale nevíte tak úplně jak na to, napište mi na karolina@rybkova.cz  a objednejte se na jazykovou konzultaci. Uvaříme si kafe a během 1 - 1,5 hodiny spolu probereme:

  • jaké máte s výukou zkušenosti
  • jaké jsou vaše cíle, časové možnosti a motivace
  • jaké jsou vaše potřeby
  • jaké bloky vás v učení limitují a s čím bojujete
  • jaký typ studenta jste

A já vám poradím, jak

  • se učit, aby vám to lezlo do hlavy
  • si učení efektivně naplánovat (a plánu se držet)
  • to po vyprchání počáteční euforie nevzdat
  • se naučit mluvit
  • se přestat bát

Angličtina není váš nepřítel. Přestaňte s ní jednou provždy bojovat a pojďte najít způsob, jak se ji konečně naučit.


Další články na blogu: